. . . . . . . . . .

Ankara...

Paylaşayım
#3108 | YAZILAR FALAN | 26 Mart 2018 Pazartesi, 16.18

Ankara'ya gezilecek yeri yok dediler, ekmek almak için Ulus'a gidip, akşam dönen amcanın eşinden yediği azarı bilmeden. Gri şehir dediler, yol kenarlarına çiçek eken teyzeleri bilmeden. Ayazı çok dediler, gece Karanfil'de yakılan ateşleri, bank kenarlarına kurulan çay ocaklarını bilmeden. İnsanı mutsuz dediler, dolmuşunu kırmızı ledlerle süsleyip oyun havası dinleyen şoförleri bilmeden. Bağırarak konuşurlar dediler, Anıtkabir'in yanından geçerken sessizce sigara yakan adamı görmeden. Sadece Ankara'nın bağlarını bildiler "Vega-Ankara"yı dinlemeden. Memur şehri diye kısıtladılar, sabah 7'de Kızılay otobüsünde dersaneye giden öğrencinin hayalini bilmeden. Kısıtladılar gecenin dördünde Zekai Tahir'e hamile bir kadını yetiştiren taksicinin telaşını yaşamadan. Yaz aşkı başka dediler, Ankara'da aşkların denize değil, sokak başlarında yaşandığını bilmeden. Ayrılık da hatırlamak için, deniz görmek değil, eve giden sokaktan yürümenin yettiğini bilmeden. Boğaz manzarasında evlilik teklifi istediler, iş çıkışı 6 tanesinin 2 liraya düştüğü simiti alan babayı bilmeden. Ankara'yı bilene, hissedene Atatürk Orman Çiftliği'nde kokoreç kuyruğu, metro altında Smart Banko, Sakarya'da çiçek, köşe başında simit, Aspava'da aile, Hamamönü'nde kahve, bilmeyene anca gri, anca ayaz, anca memur. (Alıntıdır)

Serkan Sözlük

Paylaşayım
#2987 | YAZILAR FALAN | 1 Ekim 2017 Pazar, 12.37

Dikkatli olanların sağ tarafta da logosunu görebileceği deneysel sözlük çalışmam. Ekşisözlük klonu olan scriptlerden alınmamış olup Serkansarp.com gibi yukarıdan aşağıya kendi yazılımımdır. İnsanlar gelsinler, yazsınlar gibi bir derdim yok, zaten öyle bir yapısı da yok, tek yazarı benim (: Daha detaylı bilgi sözlükteki "serkan sözlük" başlığından bulunabilir. Herşeyi tamam değil, eksikleri var, her geçen gün ayrı bir yerini daha yazıyorum ancak şu anki haliyle içine yazmaya da başladım. Görmek, okumak isteyenler için serkansarp.com/sozluk adresinde.

Narita!..

Paylaşayım
#2913 | YAZILAR FALAN | 1 Temmuz 2017 Cumartesi, 15.43

35 derece havada USB'ye bağlı küçük serinletici aygıtla altta şort, üstte atlet serinlemeye ve 50'ye yakın İngilizce yönerge arasından, o anda elinde 2 saat içerisinde çözüp teslim etmen gereken raporlarla alakalı olanı bulup eksik nokta var mı diye öğrenmeye çalışırken; diğer taraftan "Lan daha 2 saati varmış, zaten başım ağrıdı, şu Resident Evil: The Final Chapter ne zamandır bekliyo, ucundan biraz açıp bakim bari"ye kaydığında, dışarıdan gelen ritmsiz güm güm güm davul sesleri, arkasından şarkıya ortasından giren zurnanın 'Günahı boynuna işte ben öldüm, gönlüm ataşlara yandı gidiyor' çal-ama-masıyla muhabbet kuşunun çığlıklar içerisinde odada tur atmaya başlamasıdır -çok merak eden varsa- home-office...

Farklı Açı: Bak n'ooldu şimdi?

Paylaşayım
#2858 | YAZILAR FALAN | 3 Mayıs 2017 Çarşamba, 10.51

Efendim hoşgeldiniz. Programımızın bugünkü konuğu Hasan Mezarcı. Bildiğimiz hikaye, fıkrasına gülünmeyen Hasan Mezarcı, yıllar önce oluşan yeni bir espri modeli, devamında yeni versiyonlarını da izledik falan. Ama o videodan bir anın bu şekilde bir fotoğrafını, içinde bu şekilde bir fotoğraf barındıran bir capsi gördüğünüzde hala gülümsemiyor musunuz? Zaman zaman videoyu gördüğünüzde açıp bir baştan sona izleyip tekrar gülmüyor musunuz? Hayır diyen arkadaşlar varsa, hiç mi :) Vardır mutlaka ama yine de düşünün bir. Fıkrasına gülünmeyen adam, aslında fıkrasına en çok gülünen adam; gülünmeyen ve komik olmayan veya anlaşılmadığından dolayı gülünmeyen fıkra ise Türkiye'nin en çok gülünen fıkrası olmuştur bile :) Programımız bugün de burada sona ererken yapımda ve yayında emeği geçen...

Supernatural mı, 'Supernatural bitsin'ciler mi bitsin?

Paylaşayım
#2823 | YAZILAR FALAN | 28 Mart 2017 Salı, 11.38

Bazı diziler hiç bitmesin, en azından uzun sürsün istersin, kesin vardır, düşün. Benim de kendi adıma var. Hemen düşününce Supernatural'dan sonra aklıma gelen 3-5 bişey var :) Ama bunların arasında How I Met Your Mother yok, onu belirteyim :) Onun yerine Friends ve Coupling'i tercih ederdim. Farklı türden olsalar da Firefly, Penny Dreadful, Dexter, Fringe, Breaking Bad de bitmesin isterdim. Daha eskilerden Seinfeld, Frasier de var. Devam edenlerden de Shameless, Stranger Things, Westworld, Better Call Saul aynı kalitede devam edeceklerse daha uzun süre devam etmesini tercih edeceklerim arasında hemen öne çıkıyor.

Supernatural ise belirttiğim üzre, ilk aklıma gelenidir. 12 senedir devam etmesine rağmen izleyen, izleyip bırakan, hiç izlememiş ama nasıl oluyorsa bir şekilde fikir sahibi olmuş arkadaşlarımla yaptığım tartışmalardan ve okuduğum yerli/yabancı yorumlardan edindiğim 2 izlenim var:

1. Hayran kitlesi tüm dünyada daha çok liseli kızlardan oluşuyor :)
2. Her ortamda, yorum sayfalarında, sözlüklerde mutlaka "Artık baydı", "Bitmesi lazım", "Eski havalarını gaybettiler", "Kendilerini tekrar ediyolar", "Ay daha devam ediyo mu bu" diyen geniş bir kitle mevcut.

Bi kere sen o yorum sayfasında (ya altyazı, ya sözlük veya benzeri bir site) ne arıyorsun? Onu mu yazmaya geldin :) En kaliteli dizi bile birkaç sezondan sonra aynı yorumları almaya başlıyor ama bunlar bitmiyor. He siz dediniz, yapımcı bitirecek. Zaman zaman düşmelerin olduğunu gördük hepimiz, bu yanlış değil. Tutup şimdi saçma bi şekilde amansız dizi savunucularından olacak da değilim. Dizi yorulur, senaristler konuda zorlanır, oyuncular sıkılır, yeni projeler gelir falan derken biter zaten ama 6. sezondan beri bitsin diyen arkadaşlarım var (: Siz bi bitin, dizi zaten bitecek. X-Files'lar bitmiş, Dallas'lar bitmiş, Cesur ve Güzeller bitmiş :)

Bu arada dizi geçtiğimiz günlerde, bu sezonu bitirmemiş olmalarına rağmen 13'üncü sezon onayını almış.

Geçmiş orange olur ki...

Paylaşayım
#2756 | YAZILAR FALAN | 18 Ocak 2017 Çarşamba, 16.43

Ortaokul yılları, seneee 1993, buraların hep dutluk olduğu vakitler. Eğitim sistemi hoş, güzel, işliyor ama o zamanlar şimdiki kadar materyal bulunamıyor kırtasiyelerde. Düşün, yenilebilen boya vardı hani Nova, o yeni çıkmış. Pastel boyada tek isim Goya, Monami ise babası kırtasiyeci olanların tekelinde :) Şimdi aklıma onlar geldiği için onlardan gidiyorum, yoksa ne boyadan, ne resimden bahsedicem. Mesela uçlu kalem ilk, deneysel, en uyduruk ve hemen kırılabilecek uçlu kalemlerden, renkli renkli olanlar, Rotring falan bulabilene aşk olsun, uç ise Tombo falan yok, en uyduruklar var, 2B ne onu bilmiyoruz, normal kalemde bile çok fazla seçenek yok bırak uçlu kalemi. Benim geleceğim konu, tebeşir.

O dönemin tahtaları nedense kara tahta olarak adlandırdığımız koyu yeşil tahtalar, tebeşirler ise beyaz. Sarı da bulunuyordu, 2 renk ama çok kullanılanı beyaz olduğundan yüzüne bakılmazdı. Var kırmızı da var ama yeşil üstünde pek okunaklı olmadığı için midir, çok belki de 2 renkten fazlası gerekmediği için midir, pek kullanılmazdı. Ders İngilizce, öğretmen: Bengü. Sen gittin de nerden buldun o turuncu tebeşiri, portakalın ve dolayısıyla renginin kafamıza yerleşmesi için? Ben hala düşünüp keyifle hatırlarım tahtanın sol köşesinden tutunarak o tepesine yuvarlağı çizip içini o tebeşirle boyadıktan sonra içindeki noktaları da serçe parmağınla oluşturduğun zamanı hocam :) Olmuş mu 24 sene (:

Bu şarkının sözleri yok!

Paylaşayım
#2672 | YAZILAR FALAN | 26 Ekim 2016 Çarşamba, 11.07

Gayet bestesi olup da 'Bu şarkının ne yazık ki bestesi yok' diye sözleri olan bir şarkı var. İlginç bir şekilde aynı şarkının nakaratı 'Bu şarkının ne yazık ki sözleri yok' diye başlıyor |:
  • TÜM KATEGORİLER3275   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ421   
  • VİDEOLAR795   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ119   
  • OYUNLAR114   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR309   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ242   


34 33 32  


Serkan&Blog'a hoşgeldiniz!
Kişisel blog olarak tasarladığım sitemde ilgilendiğim türlü konularda yazılar, resimler, videolar ve hatta flash tasarımlar ve oyunlar bulabilirsiniz. Bununla birlikte girdilerin altında bulunan alanlara tıklayarak yapılan yorumları okuyabilir, yorum yapabilirsiniz.
Hakkımda daha fazla bilgi için tıklayın.Geçmişteki Günlerden...

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
34 33 32  
 
. . . . . . . . . .