. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Bi başkaydı Gameshow

Paylaşayım
#170 | YAZILAR FALAN | 23 Kasım 2010 Salı, 14.48

İlk blogumdan - 19 Haziran 2006 Pazartesi, 21.26

Gameshow adında bi dergi vardı, bundan 10 küsür yıl önce Cenk söylemişti "Abi böyle böyle bi dergi çıkmış, onu da bi dene" diye. Ben o sıra Pc Oyun alıyodum. Gameshow'un fotokopi bi sayısını aldım ve fena değildi, ilginçti daha doğrusu ama siyah-beyaz dergi istemezük dedim... Oyun dediğin renkli bi mevzu ve siyah beyaz olarak pek bişey anlaşılmıyor. O sayıyla kaldım uzuuuun bi süre. Ara ara alıp evirip çevirirdim, garibime gitmişti çünkü, değişik bi tarz... Yıllar sonra Batıkent'e taşınmışız, Osmanbey Çarşısı'ndaki gazeteciye gittim, dergilere bakıyorum. O da ne? Kuşe kağıda basılmış, A5 boyutta, kapağında kızılderili olan bi Gameshow. Aldım, koşa koşa eve geldim, okudum, bi solukta bitirdim, pek memnun kaldım :) Ondan sonraki ay yine falan filan derken yıllarca süren bi Gameshow serüvenim oldu. Bi süre sonra A4 oldular ki en sağda görülen Lara Croft'lu dergi ilk A4 sayıdır (Benim de en sevdiğim boyutları onlar oldukları için onları resim olarak ekliyorum). Geyikler bambaşka. Benim 486 bilgisayarım o oyunları çalıştıramıyo ama ben yine de alıyorum dergiyi, sadece okumak için. Uzuuun uzun adventure oyunlarının çözümlerini okurdum ve pek bi eğlenirdim, çünkü yazarlar hakkaten samimiydiler. Ben hayatım boyunca zaten onu aramadım mı? Aramıyorum mu?

Ekşi Sözlük'te bişeyler ararken denk geldim, hakkında yazılanları okudum, duygulandım :_) A5 boyutlarında oldukları ve ayın sonuna doğru çıktıkları dönemler (mesela haziran sayısı 20-25 haziran civarı çıkardı :)) ayın en başından itibaren gazetecilerin kapılarını aşındırırdım, hatta şöyle bi anım var. Bi gün İbo'yla akşam otobüste karşılaşmışız, indik bizim lisenin önünde. "Kırtasiyeye gidip Gameshow soralım" dedim. Tam kapıyı açtık, daha içeri tam girmemiştik ki ilerden kırtasiye sahibi bağırdı: "Gameshow gelmedi" diye :) Girmeden çıktık geri :) Ne anım varmış be Gameshow'la benim :) Sonra bi gün sol üstteki PC yazan yerde 10 yazdı, sonraki ay 9... Ben cd, disket falan verecekler diye beklerken dergi en sonunda oraya SON yazarak simsiyah bir kapakla kapandı :( O zamana kadar solda aşağıya doğru dizilen oyun isimleri ise yerlerini dergi çalışanlarının isimlerine bırakmıştı :( Nasıl üzüldüm, anlatamam...

Yıllar sonra tekrar çıktı, çok daha profesyonel bi tasarım, ama amatör ruh gitmiş... Samimiyet ise vardı çok yapmacık geliyordu. Ya da ben büyümüştüm. Bi süre de öyle gitti. Net Show çıkardılar internet dergisi, onları da aldım hep internetim olmamasına rağmen. FRP & Magic dergisi de çıkardılar sadece FRP'ciler için, onları da aldım okumadığım, okusam da anlamadığım halde... Sonuç değişmedi, yine kapattılar. Yazık oldu netekim, tekrar çıksa o ilk sayılar, tekrar okusak, neşelensek... Yapar mıyız be Mac, Engin, Serkan, Timur, Meg, BigBen ve adını sayamadığım bi ton adam... Yok di mi... Geçti o günler :( Kötü bitirmeyelim be :) At yarışı izlerken Not Enough Memory Serkan gözünden güneş gözlüğünü çaldırmıştı ya hani, bulut geçti sanmış :) E oha artık :)

« Sonraki               
Geçmiş zaman olur ki... 14 Ekim 2001 - Pazar, Artur'un Terası
               Önceki »
E yuh


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3275   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ421   
  • VİDEOLAR795   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ119   
  • OYUNLAR114   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR309   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ242   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .